BioTrio

Co je BioTrio?

Hra BioTrio je určena především dětem, které se hrou učí o přírodě, krajině a jejich vazbách s faunou a flórou, a zároveň si procvičí svou paměť. Hru mohou hrát již děti předškolního věku i děti starší. BioTrio hrají současně s dětmi i dospělí, kteří při hře dětem dále mohou vysvětlovat vzájemné přírodní vazby stejně i jako si sami ze hry odnést nové informace.

Hra BioTrio, podobně jako pexeso či kvarteto, je hrou o hledání k sobě vzájemně patřících skupin. V této hře budeme hledat trojice souvisejících kartiček. Každý obrázek z trojice je však jiný. První představuje vždy jedinečnou českou krajinnou strukturu (biotop, prostředí), druhý živočicha, který tuto část krajiny obývá a na třetím obrázku je typická rostlina, která zde má své stanoviště. Trojici vždy spojuje stejný symbol a především stejné téma.

Pokud jste dosud nehráli hru založenou na hledání tematicky souvisejících trojic, doporučujeme se s hrou nejdříve seznámit. Je vhodné začít s lehčí, seznamovací hrou a teprve postupně přecházet k větším obtížnostem.

Hra BioTrio je k dostání na námi pořádaných akcích pro veřejnost.