Zelené perly kolem Nisy budou i pro mateřské školy
vlajka
vlajka

Zelené perly kolem Nisy budou i pro mateřské školy

Po podzimní sezóně, kdy se v rámci Česko – německého projektu Zelené perly kolem Nisy scházeli školáci z obou zemí na programech v Jablonném v Podještědí a v St. Marienthalu nastalo období zdánlivého zimního klidu. Není tomu ale tak! „Chystáme se na jarní sezónu, největší novinkou v projektu bude, že se ho od jara budou moci účastnit nejen základní, ale i i mateřské školy z Čech a Německa,“ popisuje pokračování projektu Michal Řepík, lektor ekovýchovy ze Čmeláka.

 

Nastala tak radostná, ale nelehká práce, jak vysvětlit dětem předškolního věku, co jsou to ekosystémové služby a jak jsou důležité pro život člověka. „Témata stanovišť zůstávají stejná, jako pro základní školu, ale forma aktivity se mění s ohledem na věk účastníků. Každopádně se předškoláci mohou těšit zase na prožití všeho na vlastní kůži, na spoustu originálních pomůcek, na vlastnoruční výzkumy a pozorování a na bezprostřední zážitky v Jablonném – dokonalé učebnici pod širým nebem“, doplňuje Řepík.

 

A co ještě můžeme předškolákům slíbit? Že složité slovní spojení „ekosystémová služba“ určitě za celou dobu programu nepoužijeme!

 

Projekt Zelené perly kolem Nisy č. 100283934 je podpořen z Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020.