Nový prales
vlajka
vlajka

 

Nový prales


Jak udělat ze smrkového pole smíšený les a jednou i prales plný života?

Nový prales je unikátním projektem, kde již do roku 2004 Čmelák přeměňuje smrkové monokultury na Ještědu na smíšený les, ze kterého bude jednou opět nový prales. Desítky tisíc sazenic buků, jedlí nebo javorů postupně nahrazují část smrků. Příroda se pomalu začíná vracet. Jednou zde opět bude stát lesní chrám, ze kterého budou do údolí tiše zhlížet lesní velikáni. Takoví, které v běžných lesích dnes již téměř nenajdete.

1 vize 35 ha pozemků 20 let náročné práce 70 000 sazenic stovky dobrovolníků

Jak můžeš pomoci?

 

Sdílejte informace o Novém pralese. Dejte vědět svým přátelům a známým na Facebooku, že jde v rámci ČR o ojedinělý projekt. Děkujeme za sdílení i další formy podpory.

 

Občas je obtížné zajistit financováni našich aktivit, když nezískáme např. dotaci či grant. Proto jsou pro nás důležité pravidelné příspěvky od lidí, kteří sympatizují s naší činností.

 

25 let naší činnosti bez přestávky 12 měsíců v roce a naše výsledky by snad mohly být i pro Vás zárukou, že Vaše podpora bude mít smysl. Zapojit se můžete hned několika způsoby.

 

Nový prales vzniká nedaleko Ještědu v severních Čechách již od roku 2004. Čmelák zde přeměňuje smrkové monokultury téměř bez života na přirozený, harmonický a pestrý les…

 
 
 
 
 
 
 

Děkujeme za dosavadní podporu!