Mezinárodní dobrovolníci pomáhali obnovovat louky v Libereckém kraji
vlajka
vlajka

Mezinárodní dobrovolníci pomáhali obnovovat louky v Libereckém kraji

Po roční pauze způsobené koronavirovou situací přijeli do Liberce pečovat o přírodu dobrovolníci v rámci mezinárodního workcampu. Dvanáct mladých dobrovolníků z České republiky, Německa, Řecka, Francie a Itálie čekala práce na loukách v Libereckém kraji. Workcamp účastníkům přinesl kromě pracovních povinností, také možnost během dvou týdnů poznat krásy Libereckého kraje z první ruky.
 
„Skupina dobrovolníků společně pracovala na loukách v okolí Vesce u Liberce, Horní Černé Studnice, ale také na pozemcích Čmeláka v Mokřadech Jablonné. Oba dva týdny si účastníci mohli vyzkoušet shrabávání a odklízení posečené biomasy na různých biotopech (lučních, mokřadních, horských). Každý den v odpoledních hodinách měli možnost objevovat regionální kulturu, užívat si města Liberec a Jablonné v Podještědí, ale také poznat krásy okolních hor.“ říká Jana Bujoková, ředitelka organizace.
 
Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit přijímá zahraniční dobrovolníky na dobrovolnické projekty tady v Česku a zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. V současnosti má INEX připraveno 29 workcampů po celém území České republiky. Kapacita některých ještě není plně obsazena. Máte-li někdo zájem zapojit se, stále je možnost. Všechny potřebné informace zájemci najdou na stránkách www.inexsda.cz
 
„Za 27 let naší činnosti se do našich aktivit zapojilo již více než 15 tisíc dobrovolníků, bez nich bychom zvládli mnohem méně. Hodně nám pomáhají i dobrovolníci z firem, které věnují jeden den v roce právě práci pro přírodu. Nabízíme tak i jim možnost vyčistit si hlavu a udělat zároveň něco pro přírodu“ říká předseda spolku Jan Korytář.
 
Zájemci o spolupráci se Čmelákem se mohou hlásit přes web www.cmelak.cz, facebookové stránky https://www.facebook.com/cmelak.cz nebo email info@cmelak.cz
 
Více informací o projektu podají:
Jana Bujoková, tel. 603 118 963
Jan Korytář, tel. 776 561 736
 

 
Projekt byl podpořen Ministerstvem životního prostředí, projekt nemusí vyjadřovat stanoviska MŽP.