Děkujeme! K rozšíření Mokřadů Jablonné jsme zase o něco blíž…
vlajka
vlajka

Děkujeme! K rozšíření Mokřadů Jablonné jsme zase o něco blíž…

Děkujeme, že nám pomáháte pomáhat přírodě i lidem, moc si toho vážíme! Peníze, které jsme získali v rámci sbírky ČSOB pomáhá regionům investujeme do rozšíření Mokřadů Jablonné.

 

 

Na rozšíření Mokřadů Jablonné běží sbírka i na Startovači, kdybyste se chtěli také přidat: Čmelák na Startovači – Společně proti suchu!

 

Likvidace mokřadů v minulosti aneb Proč jsou  mokřady tak důležité…

 

V minulém století v Česku i v Evropě docházelo k mohutnému odvodňování mokřadů ve prospěch zemědělské půdy. Na světě k tomu dochází v některých místech dodnes. Na mokřady se pohlíželo jako na neužitečné plochy, které je potřeba z krajiny odstranit.

 

V České republice se plocha mokřadů od 50. let minulého století snížila z 1 300 000 ha na zhruba 350 000 ha, tedy na pouhou ¼ původního stavu. Zní to až neuvěřitelně, neboť jde o plochu odpovídající rozloze téměř celého Jihočeského kraje. Tak hodně se naše krajina změnila, a tak dnes zápasíme se suchem. Aby ne, když jsme velkou část naší krajiny pečlivě odvodnili a vysušili…

 

Čmelák vrací život do přírody již 25 let, a to i díky Vám! Čím víc nás bude, tím víc toho dokážeme. Příroda se bez nás obejde, ale my bez ní nikoli!