Jarní úklid
vlajka
vlajka

Jarní úklid

Jarní úklidy jsou v plném proudu a i my jsme přiložili ruku k dílu. Ikdyž vládní opatření neumožňují organizovat velké akce, zapojili jsme naše zaměstnance ve dvojicích a trojicích do sběru odpadu na 4 lokalitách v rámci města Liberce. 🐝

 

Kde všude jsme uklízeli?
Temná ulice, Lukášovské údolí, kolem letiště Liberec, nákupní zóna sever.

 

Zajímalo nás také vyhodnocení jaké druhy odpadků se v daných lokalitách nachází. Kromě PET lahví, které jsou již „evergreeny“ jsme našli také velké množství kovů – hlavně plechovek od piva a energetických nápojů. Zlikvidovali jsme i 2 opuštěná místa pravděpodobně po bezdomovcích (tam byl nepořádek největší).

 

Víte kde ve Vašem okolí můžete vytřídit plechovky? ⚠️ Věděli jste že statisticky každá 3. PET láhev skončí mimo sběrné místo? Nebo znáte dostupné technologie, které můžete použít pro recyklaci plastů třeba u Vás doma? ✅ V této souvislosti jsme pro Vás vybrali soupis 3 zajímavé stránky, které možná ještě neznáte.

1) Online mapa sběrných míst
2) Petice pro zálohový systém PET lahví
3) VIDEO: Jak doma recyklovat plasty?
 

Děláme to nejen pro lidi, ale také pro přírodu. 💚  Budeme rádi, když se aktivně zapojíte do úklidů přírody i Vy. Třeba během procházek stejně, jako to dělá i komentátor ČT Sportu Vojtěch Bernatský s rodinou.