I díky Nadaci Partnerství se Padouchov posunul zase o kus dál…
vlajka
vlajka

I díky Nadaci Partnerství se Padouchov posunul zase o kus dál…

Díky podpoře Matchingového fondu Nadace Partnerství mohl Čmelák na chalupě Padouchov na Ještědském hřebeni realizovat novou podlahu v podkroví, výměnu postelí v podkroví, rovněž se podařilo rekonstruovat suché WC a odpady.

 

 

Chalupa Padouchov:

 

Bydlet dnes na okraji Nového pralesa na Ještědském hřbetu a probouzet se do atmosféry života před sto lety? To se někomu jen tak nepoštěstí. Tahle starobylá horská chalupa s překrásným výhledem na Ralsko a Podještědí je ale k pronájmu každému, kdo chce zažít blízkost místní horské přírody.

 

Jsme Čmelák – Společnost přátel přírody, pečujeme o harmonickou krajinu a proto se snažíme obnovovat i lokalitu Nového pralesa. Chalupu jsme koupili teprve nedávno, protože je unikátním místem, kde lze ještě zažít nefalšovaný charakter místního přirozeného způsobu života. Nebudeme vám nic nalhávat – starý dům bez luxusu nabízí velmi skromné, ale útulné bydlení.

 

Výtěžek z pronájmu chalupy přispívá na obnovu chalupy a Nového pralesa – sazenice původních druhů stromů, pracovní nářadí apod. Pokud budete mít zájem, součástí ubytování může být i některý z programů Čmeláka (exkurze po okolí s odborným výkladem nebo možnost dobrovolnické práce v lese).

 

O Padouchově více zde