Extrémní sucho už v dubnu!
vlajka
vlajka

Extrémní sucho už v dubnu!

Extrémní sucho! Přátelé přírody a Čmeláka, máme tu obrovský problém, který ale většina politiků stále přehlíží…

 

 

Citace Ekolist: „Je jasné, že v tuto chvíli má přednost boj o záchranu životů během pandemie, českého zdravotnictví, a ekonomiky. Ale důsledky sucha, které Babišova vláda a podobně i většina krajských a místních samospráv dlouhodobě odsouvají na okraj zájmu, hrozí pro ekonomiku a fungování země minimálně stejnými dopady jako pandemie koronaviru.“ Sucho se vrací. Na jaře je nedostatek vláhy problém.

 

Čmelák má řešení. Citace zakladatele a předsedy Jana Korytáře: „Umím spolu s dalšími lidmi pomáhat naší krajině a dávat do pořádku konkrétní lokality, poničené lidskou činností. Připravujeme více projektů na zadržení vody v krajině, dávám dohromady tým lidí, který se pokusí prosadit i potřebné změny v přístupu státu k této problematice.

 

S kolegy a kolegyněmi pracujeme na tom, abychom za pár let nemuseli všichni společně litovat, proč jsme s naší krajinou neudělali něco, dokud byl čas. Rouška se dá vytvořit doma, ale vyrobit doma vodu nebo vypěstovat v obýváku obilí moc nepůjde.

 

Naše krajina je dlouhodobě a těžce nemocný pacient, stále ale žije a dýchá. Proto mu budu i nadále věnovat svou pozornost.“

#cmelakmasmysl #mokradyjablonne #novyprales
Děkujeme za podporu a sdílení!