Inspiromat řemeslných technik: papírové květiny

Workshop nejen pro pedagogy - středa 14. února 2017 od 15:00 do 17:00 hod v prostorách spolku Čmelák, Švermova 32, Liberec – Františkov.

  • Cílem semináře je nabídnout jednoduché nápady při méně tradiční tvorbě z papíru použitelné ve výuce. Každý účastník si odnese vlastnoručně vyrobená květinová díla.
  • Seminář je určen především pro pedagogy pracovního vyučování a rukodělných činností všech typů základních škol, uvítáme však i další zájemce z řad veřejnosti.
  • Lektoruje Květa Merklová, pracovnice sociálně terapeutických dílen Domova Maxov.
  • Účastnický poplatek (lektorné, materiál a občerstvení) 150 Kč

Leták k dispozici zde.


Výukové programy pro školy

Programy environmentálního vzdělávání realizujeme zejména v terénu, na lokalitách, kde jsme současně vlastníkem a správcem pozemku. Při jejich tvorbě vycházíme především  z metod konstruktivistické pedagogiky a programu čtením a psaním ke kritickému myšlení. Zapojujeme do nich i prvky zážitkové pedagogiky, místně zakotveného učení a badatelsky orientované výuky.

 

Aktuální nabídka ekovýchovných programů
Sázej stromy v Liberci
Den s lesníkem
Lesní naučná stezka Harcov
Příroda plná stop a znamení

Podrobné anotace vybraných výukových programů

Mokřad místem dobrodružství (MŠ)
Mokřad místem zkoumání (ZŠ)
Mokřad místem inspirace (SŠ)

Akce pro pedagogy

Pořádáme vzdělávací semináře a terénní exkurze pro pedagogy. Naším cílem je poskytovat  metodickou i odbornou podporu zejména pro vlastní terénní a projektovou výuku pedagogů všech stupňů škol. 

Aktuální nabídka akcí pro pedagogy

Projekty

Realizujeme krátkodobé i dlouhodobé projekty s českými i zahraničními partnery.  Za přeshraniční projekt Zelené profese jsme spolu s německou organizací Naturschutzzentrum Neukirch obdrželi ocenění UNESCO za příspěvek ke vzdělání v trvale udržitelném rozvoji. Za projekt Dva jsou víc než jeden pak cenu Ještědská mrkev za přínos pro environmentální vzdělávání v Libereckém kraji.

Naučné stezky

Na našich lokalitách i mimo ně budujeme naučné stezky pro neorganizované návštěvníky i jako výukovou pomůcku při našich programech.

Lesní naučná stezka Harcov

Lesní naučná stezka představuje na celkem 11 zastaveních přírodovědné zajímavosti Jizerských hor. Od způsobů lesního hospodaření v minulosti a současnosti, přes živočichy a jejich pobytová znamení až po problémy, které Jizerské hory trápí. Dobře značená stezka končí u lesních školek. Trasa je dlouhá 2,8 km a vhodná pro pěší i cyklisty.

Naučná stezka Nový prales

Naučná stezka Nového pralesa odbočuje z turistické modré značky spojující chatu na Pláních pod Ještědem a Rašovku. Vede nejstarší částí oplocenky chránící výsadby mladých buků a jedlí a na 8 zastaveních seznamuje návštěvníky s pozoruhodným vývojem tohoto území i přírodě blízkými způsoby pěstování lesa i s potížemi, kterým nové výsadby čelí.

Jak můžete ekovýchovu podpořit?

  • Dary - kancelářské a výtvarné potřeby, jednostranně popsané  papíry a podobně.
  • Realizace ekovýchovy v rámci vašich vlastních projektů (pomůžeme i s přípravou projektu). 
 
Volné termíny, objednávky a další informace na
Mgr. Michal Řepík
mobil: +420 777 749 344
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.