Co za akce Čmelák pořádá?

Den otevřených dveří v Mokřadech Jablonné

Přijďte si se Čmelákem užít zábavný den v mokřadech v Jablonném v Podještědí.  V sobotu 28. května 2016 od 10 do 17 hodin se na Vás budeme těšit v Mokřadech Jablonné vedle zámku Nový Falkenburk - http://mapy.cz/s/mx7K

Bude zde připraven pestrý program pro všechny generace. Děti i dospělí se mohou stát badateli při pozorování a lovení vodních živočichů z tůní. Během komentovaných prohlídek (v 11:00, 13:00 a 15:00) se dozvíte spoustu informací o klidném a zajímavém prostředí, které mokřady nabízejí. Také Vás čeká oslava Čmeláčích 22. narozenin a opékání špekáčků. Na nedalekém náměstí se navíc budou konat městské oslavy a Zdislavina pouť.

Exkurze do Mokřadů Jablonné: S ornitologem za poznáním místního ptactva

Přijďte se v sobotu 14. května 216 od 10 hodin podívat na stále probíhající revitalizaci mokřadů v okolí zámku Nový Falkenburk v Jablonné v Podještědí.

Při procházce v mokřadech se dozvíte spoustu zajímavých informací a seznámíte se s mokřadní flórou a faunou. V rámci ornitologického průzkumu so prohlédnete ptáčky zblízka, a také jak se kroužkují.

Těšit se můžete i na opékání špekáčků!

Sejdeme se v 10:00 před vstupem do Mokřadů Jablonné u zámku Nový Falkenburk - http://mapy.cz/s/mx7K. Předpokládaná délka exkurze je 2 až 3 hodiny.