vlajka
vlajka

Die Sumpfgebiete in Jablonné v Podještědí

Den Ort voller Deponien habe wir in ein Naturparadies verwandelt

Die Sumpfgebiete in Jablonné v Podještědí sind ein unikales Projekt. Auf einem Ort voller Deponien haben wir ein System mit neun verschieden großen Tümpeln, in denen ihre Heimat viele bedrohte Pflanzen- und Tierarten gefunden haben, erschafft. Der ganze Standort wurde gleichzeitig der Öffentlichkeit zugänglich gemacht. So ist das Naturareal entstanden, in dem es genug Raum für Menschen sowie Natur gibt. Darüber hinasu planen wir Erweiterungen des Standorts und Aufbauen ähnlicher Areale auch bei andern Städten.

mokrady labut
1 vize přírodního ráje 8,5 ha pozemků 14 let tvrdé práce 9 nových tůní 450 sazenic

Jak můžeš pomoci?

 

 

Sdílejte informace o Mokřadech. Dejte vědět svým přátelům na Facebooku, že jde v rámci ČR o skvělý projekt, který má smysl. Děkujeme za veškerou podporu.

 

Někdy je pro nás obtížné zajistit financováni našich aktivit, když nezískáme např. dotaci či grant. Proto jsou pro nás důležité pravidelné příspěvky od lidí, kteří s námi sympatizují.

 

25 let naší činnosti bez přestávky 12 měsíců v roce a naše výsledky by snad mohly být i pro Vás zárukou, že Vaše podpora bude mít smysl. Zapojit se můžete hned několika způsoby.

 

Ze zanedbané a zarostlé plochy s černými skládkami vzniklo malebné místo pro lidi i pro přírodu. Útočiště zde nalezly chráněné rostliny a živočichové… Mokřady Jablonné, vítejte!

Úchvatné místo, na němž máte (můžete mít) zásluhu i vy…