vlajka
vlajka

Mokřady Jablonné

Místo plné černých skládek jsme proměnili v přírodní ráj

Mokřady Jablonné jsou unikátním projektem, kdy jsme na zanedbaném místě plném skládek vybudovali soustavu devíti různě velkých tůní, ve kterých našlo svůj domov mnoho vzácných druhů rostlin a živočichů. Celá lokalita byla zároveň zpřístupněna lidem. Vznikl tak přírodní areál, kde je dost místa pro lidi i pro přírodu. V plánu máme jak jeho další rozšíření, tak chceme podobné areály vytvořit i u dalších měst.

mokrady labut
1 vize přírodního ráje 8,5 ha pozemků 14 let tvrdé práce 9 nových tůní 450 sazenic

Jak můžeš pomoci?

 

 

Sdílejte informace o Mokřadech. Dejte vědět svým přátelům na Facebooku, že jde v rámci ČR o skvělý projekt, který má smysl. Děkujeme za veškerou podporu.

 

Někdy je pro nás obtížné zajistit financováni našich aktivit, když nezískáme např. dotaci či grant. Proto jsou pro nás důležité pravidelné příspěvky od lidí, kteří s námi sympatizují.

 

25 let naší činnosti bez přestávky 12 měsíců v roce a naše výsledky by snad mohly být i pro Vás zárukou, že Vaše podpora bude mít smysl. Zapojit se můžete hned několika způsoby.

 

Ze zanedbané a zarostlé plochy s černými skládkami vzniklo malebné místo pro lidi i pro přírodu. Útočiště zde nalezly chráněné rostliny a živočichové… Mokřady Jablonné, vítejte!

Úchvatné místo, na němž máte (můžete mít) zásluhu i vy…