Bydlet dnes na okraji Nového pralesa Ještědského hřbetu a probouzet se do atmosféry života před sto lety? To se někomu jen tak nepoštěstí. Tahle starobylá horská chalupa s překrásným výhledem na Ralsko a Podještědí je ale nově k pronájmu každému, kdo chce zažít blízkost místní, stále ještě divoké, přírody.

Jsme Čmelák - Společnost přátel přírody, pečujeme o harmonickou krajinu a proto se snažíme obnovovat i lokalitu Nového pralesa. Chalupu jsme koupili teprve nedávno, protože je unikátním místem, kde lze ještě zažít nefalšovaný charakter místního přirozeného způsobu života. Nebudeme vám nic nalhávat - starý dům bez luxusu nabízí velmi skromné, ale útulné bydlení.

Výtěžek z pronájmu chalupy přispívá na obnovu chalupy a Nového pralesa - sazenice původních druhů stromů, pracovní nářadí apod. Pokud budete mít zájem, součástí ubytování může být i některý z programů Čmeláka (exkurze po okolí s odborným výkladem nebo možnost dobrovolnické práce v lese).

Umístění chaty: https://mapy.cz/s/1AuwZ

Kapacita: 25 osob (vhodná pro skupiny)

Vybavení: kamna na dřevo, suchý záchod, teplá voda pouze po zatopení v brutaru, 6 postelí, půda připravená pro vlastní karimatky a spacáky

Ceník

Víkend (pá, so, ne) – 1 500,- Kč*
Celý týden – 3 500,- Kč
Každý další všední den – 500,- Kč

* Cena platí i pro rezervace pouze na sobotu a neděli

Záloha: 1 500,- Kč platba předem

Klíče k chalupě je nutné si vyzvednou v sídle Čmeláka na adrese Švermova 32, Liberec 10.

Doprava

Trasa od Plání pod Ještědem: https://mapy.cz/s/1AuOr

Trasa z Dolního Padouchova: https://mapy.cz/s/1AuPv

Adresa a GPS souřadnice chalupy: Padouchov 9,463 43  Proseč pod Ještědem – Padouchov, okres Liberec, 50.7120697N, 15.0039644E.

 

Vzhledem k umístění chalupy není žádoucí doprava přímo k chalupě autem. V případě speciálních požadavků (sud piva, apod.) lze po dohodě s námi těžké věci dopředu na chalupu dopravit naším terénním autem za příplatek.

Více informací a rezervace: Jana Stará,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 777 749 374.