Den v Novém pralese pro děti a (pra)rodiče

(4.11., 10:00 - 16:00)

Přijďte vysadit strom pro budoucí generace!

V sobotu 4.11. se od 10:00 do 16:00 koná den v Novém pralese pro rodiny s dětmi i další dobrovolníky, kde Vás čeká společná výsadba jedliček a buků, čímž se budete moci podílet na přeměně smrkové pouště na pestrý les plný života. Sázení doplníme přírodovědnými aktivitami pro děti. 

Akce se koná v Novém pralese na Ještědském hřebeni. Od Chaty Pláně pod Ještědem se vydáte po modré turistické značce směrem na Rašovku. Asi po 1 km narazíte po pravé straně na oplocenku. Na přesné místo sázení už Vás dovedou naše cedule.

Občerstvení, pracovní pomůcky a materiál je zajištěn a celá akce je zdarma. Dorazit můžete kdykoli v uvedeném časovém rozmezí.

Akce je podpořena Ekofondem Statutárního města Liberec. 

 

Celoroční akce

Hledačka v kraji tůní

Vydejte se za historickými i přírodními zajímavostmi města Jablonné v Podještědí!

Co je to hadník? Kde odpočívají ještěrky? K čemu sloužila vyhlídková věž na náměstí? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v našem kvízu, se kterým budete moci prozkoumat jak město Jablonné v Podještědí, tak i Mokřady Jablonné!

"Hledačka" je dispozici na stránkách Questingu, kde najdete mimo jiné i kvíz k vytištění. Kvíz si můžete také vyzvednout v Informačním centru města Jablonné v Podještědí.

Ubytování na Mariánskohorských boudách

Nabízíme pronájem klasické horské chalupy v překrásném prostředí Jizerských hor. Chalupa s kapacitou 25 osob se nachází na polosamotě jménem Mariánskohorské boudy 3 km od Josefova Dolu (http://mapy.cz/s/lc2R). Zažijte chvíle klidu,dobrodružství i romantiky na chalupě bez elektřiny, s křišťálovou vodou ze studánky, bez teplé vody, s kamny na dřevo a suchým záchodem. Vyzkoušejte si, jestli se zvládnete obejít bez moderních vymožeností.

Pronajměte si chalupu na víkendové, týdenní i delší akce, kam můžete vyrazit sami, s rodinou či skupinou kamarádů. Chalupa na Mariánskohorských boudách je ideálním místem na letní turistiku či zimní běžky, romantické večery, pohodové víkendové akce s přáteli i školní výlety.

Chci více informací.