Den v Novém pralese pro děti a (pra)rodiče

(30. 9. a 7. 10., 10:00 - 16:00)

Přijďte vysadit strom pro budoucí generace!

V sobotu 30. 9. se od 10:00 do 16:00 koná den v Novém pralese pro rodiny s dětmi, kde váš čeká spousta skvělých přírodovědných aktivit nejen pro děti, průzkum "pralesa" vznikajícího na hřbetu Ještědu. Během dne si vlastnoručně vysadíte i sazenici původních jizerskohorských dřevin!

Akce se koná v Novém pralese na Ještědském hřebeni. Do Nového pralesa dorazíte, když se od Chaty Pláně pod Ještědem vydáte po modré turistické značce k Pomníku tábora lidu, odkud bude cesta značená přímo na místo sázení.

Občerstvení, pracovní pomůcky a materiál je zajištěn a celá akce je zdarma. Dorazit můžete kdykoli v uvedeném časovém rozmezí. Na akci 30. 9. naváže Netopýři noc v Novém pralese od 18:30, která začíná na Pláních pod Ještědem.

Akce je podpořena Ekofondem Statutárního města Liberec.

 

Noční exkurze v Novém pralese

(30. 9., 18:30 - ???)

Exkurze večerním a nočním lesem za netopýry, sovami, jezevci a dalšími večerními a nočními tvory (pokud nám bude přát štěstí).

Během této dobrodružné akce váš čeká lom s jeskyní, odchyt netopýrů, jezevčí doupě, přivolaná sova a na závěr opékání buřtů u ohýnku a pro zájemce noc v romantické roubené chalupě.

S sebou si vezměte baterku, obuv do terénu a v případě zájmu o nocleh spací pytel. Akce skončí v nočních nebo ranních hodinách.

Akce je zdama. Sraz je na Pláních pod Ještědem (https://mapy.cz/s/23AtU). Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na 777 647 557.

 

Den stromů pod Ještědem - sázení stromků v městských lesích

(14. 10., 10:00 - 16:00)

Přijďte si užít barevný podzimní den a přijďte si vysadit sazenice původních druhů jizerskohorských dřevin a vyzkoušejte si přírodovědné aktivity nejen pro děti.

S sebou si vezměte pracovní oblečení a nějakou svačinku. Nářadí a rukavice vám poskytneme. Akce je zdarma.

AKce se koná v městských lesích v Horním Hanychově. Tam se dostanete po značené cestě, která začíná u konečné stanice tramvaje č. 3 - Horní Hanychov [50.7381128N, 15.0122072E]. Zaparkovat můžete na přilehlém parkovišti.

Pro více informací kontaktujte Janu Pichovou na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 777 749 107.

Akce je podpořená Ekofondem Statutárního města Liberec.

 

Celoroční akce

Hledačka v kraji tůní

Vydejte se za historickými i přírodními zajímavostmi města Jablonné v Podještědí!

Co je to hadník? Kde odpočívají ještěrky? K čemu sloužila vyhlídková věž na náměstí? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v našem kvízu, se kterým budete moci prozkoumat jak město Jablonné v Podještědí, tak i Mokřady Jablonné!

"Hledačka" je dispozici na stránkách Questingu, kde najdete mimo jiné i kvíz k vytištění. Kvíz si můžete také vyzvednout v Informačním centru města Jablonné v Podještědí.

Ubytování na Mariánskohorských boudách

Nabízíme pronájem klasické horské chalupy v překrásném prostředí Jizerských hor. Chalupa s kapacitou 25 osob se nachází na polosamotě jménem Mariánskohorské boudy 3 km od Josefova Dolu (http://mapy.cz/s/lc2R). Zažijte chvíle klidu,dobrodružství i romantiky na chalupě bez elektřiny, s křišťálovou vodou ze studánky, bez teplé vody, s kamny na dřevo a suchým záchodem. Vyzkoušejte si, jestli se zvládnete obejít bez moderních vymožeností.

Pronajměte si chalupu na víkendové, týdenní i delší akce, kam můžete vyrazit sami, s rodinou či skupinou kamarádů. Chalupa na Mariánskohorských boudách je ideálním místem na letní turistiku či zimní běžky, romantické večery, pohodové víkendové akce s přáteli i školní výlety.

Chci více informací.