Ornitologická exkurze v Mokřadech Jablonné

(12. 5., od 10:00)

Pojďte do Mokřadů Jablonné pozorovat zdejší ptactvo. Exkurzí vás provede zkušený ornitolog, který pro vás ptáčky pochytá a vy si je budete moci prohlédnout zblízka! Součástí je samozřejmě i prohlídka samotných Mokřadů.

Sraz: vstup do Mokřadů Jablonné (www.mapy.cz/s/2qxWd)

 

Den otevřených dveří v Mokřadech Jablonné

(26. 5., od 10:00)

Do Mokřadů Jablonné znovu dorazí pohádkové bytosti, které vám poví o mokřadech, provedou vás zdejším světem rostlin a živočichů a postarají se vám o pohodové a pohádkové odpoledne.

Sraz: vstup do Mokřadů Jablonné (www.mapy.cz/s/2qxWd)

 

Exkurze na Orchidejovou louku

(2. 6., od 10:00)

Na přelomu května a června začíná kvést Orchidejová louka, o kterou pečujeme. Užijte si symfonii barev vzácných lučních květin, kterým dominují chráněné české orchideje.

Sraz: u kostela v Horním Maxově (www.mapy.cz/s/2qxZa)

 

Exkurze do Nového pralesa

(16. 6., od 11:00)

Přijďte na tradiční procházku po Novém pralese, při které si zasadíte sazeničku a budete se tak podílet na tvorbě lesa, jaký tu býval před stovkami let. Ke konci exkurze vás čeká opékání na pralesním táboráku.

Sraz: Pláně pod Ještědem (www.mapy.cz/s/2qxUQ)

 

Přihlášení návštěvníci exkurzí mají občerstvení zdarma! Přihlásit se můžete skrze náš přihlašovací formulář.

 
 

Celoroční akce

Hledačka v kraji tůní

Vydejte se za historickými i přírodními zajímavostmi města Jablonné v Podještědí!

Co je to hadník? Kde odpočívají ještěrky? K čemu sloužila vyhlídková věž na náměstí? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v našem kvízu, se kterým budete moci prozkoumat jak město Jablonné v Podještědí, tak i Mokřady Jablonné!

"Hledačka" je dispozici na stránkách Questingu, kde najdete mimo jiné i kvíz k vytištění. Kvíz si můžete také vyzvednout v Informačním centru města Jablonné v Podještědí.

Ubytování na Mariánskohorských boudách

Nabízíme pronájem klasické horské chalupy v překrásném prostředí Jizerských hor. Chalupa s kapacitou 25 osob se nachází na polosamotě jménem Mariánskohorské boudy 3 km od Josefova Dolu (http://mapy.cz/s/lc2R). Zažijte chvíle klidu,dobrodružství i romantiky na chalupě bez elektřiny, s křišťálovou vodou ze studánky, bez teplé vody, s kamny na dřevo a suchým záchodem. Vyzkoušejte si, jestli se zvládnete obejít bez moderních vymožeností.

Pronajměte si chalupu na víkendové, týdenní i delší akce, kam můžete vyrazit sami, s rodinou či skupinou kamarádů. Chalupa na Mariánskohorských boudách je ideálním místem na letní turistiku či zimní běžky, romantické večery, pohodové víkendové akce s přáteli i školní výlety.

Chci více informací.