16
zář 14

3 kontinenty

Čtrnáct dní, čtrnáct dobrovolníků z jedenácti zemí, mnoho hodin dobrovolné práce na obnově původního lesa a mokřadů a spousta nových zážitků na celý život. Tak již pojedenácté vypadal projekt New Forest 2014 - mezinárodní tábor dobrovolnické práce alias workcamp, který se konal v termínu od 17. do 30. srpna v okolí Liberce.

Workcamp New Forest 2014 je společný projekt neziskových organizací Čmelák – Společnost přátel přírody a INEX – Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA). Věnovat část léta dobrovolné činnosti se rozhodla skupina lidí ve věku mezi 18 a 25 lety, kteří přijeli tentokrát z Kolumbie, Japonska, Číny, Turecka, Srbska, Chorvatska, Rumunska, Maďarska, Ruska, Německa a Španělska.

Společně pracovali na wow look it pozemcích Čmeláka - týden v Novém Pralese na viagra online drugstore Ještědském hřebeni a týden v obnovených mokřadech v Jablonném v Podještědí. Náplní práce bylo pletí stromků, péče o lesní školku a boj s vodním plevelem.

Kromě práce měli dobrovolníci dostatek času na společné aktivity, seznámení se s místní kulturou, průzkum Liberce a jeho okolí. Dobrovolníci sjížděli na koloběžkách z Ještědu, navštívili libereckou ZOO, IQ park, místní pivovar, ekologické centrum v Oldřichově v Hájích či katakomby v Jablonném v Podještědí. Navíc uspořádali mezinárodní snídani na faře ve Vratislavicích a program pro děti z dětského domova v Jablonném v Podještědí. Důležité bylo totiž nejen to, aby byla odvedena poctivá práce, ale také to, aby se u nás dobrovolníci cítili dobře, bavili se, a odváželi si převážně pozitivní dojmy.

INEX-SDA je neziskovou organizací, která nejen přijímá zahraniční dobrovolníky, ale také vysílá české dobrovolníky na projekty do zahraničí a to již od roku 1991. Projekt New Forest 2014 byl finančně podpořen firmou Johnson Controls.

Novinky

facebook icon twitter-logo flicker rajce unnamed unnamedJoomla : Čmelák - ekologie,

CO DĚLÁME

PODPOŘTE NÁS

O NÁS

DĚKUJEME

NABÍZÍME

Ochrana přírody
Ekovýchova
Obnova krajiny
Protikorupční aktivity Dobrovolníci

Proč právě nás
Jak nás můžete podpořit

O Čmeláku
Náš team
Média
Kontakt

 

Firemní dárci
Individuální dárci
Partneři

Mariánskohorské boudy
Firemní dny
Akce pro veřejnost
Eko firma
Samolepka
Volná pracovní místa 

pruh

© Čmelák, o.s. 2012 | Švermova 32 | Liberec 10 | 46010 | tel. 482 751 195 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Supported by IT Business | Product by www.leri.cz