Dne 14. října slavíme Den stromů. Slavit budeme v městských lesích pod Ještědem a jako dárek jsme si pro les připravili sázení přírodě blízkého lesa. Takového, který bude v budoucnosti sloužit lidem i přírodě!

Pojďte si užít barevný podzimní den a vysadit sazenice původních druhů jizerskohorských dřevin a vyzkoušejte si přírodovědné aktivity nejen pro děti.

Proč je takové sázení pro les dobré? Protože v minulých dobách se z lesa vytvořil ekonomický nástroj - téměř všude byly vysazeny smrky stejného věku a lesy tak ztratily svou schopnost odolávat povětrnostním podmínkám a poskytovat domov stovkám druhů rostlin a živočichů. Jedním z cílů Čmeláka je do těchto lesů navrátit život tím, že tyto smrkové monokultury přetvoříme na les, jaký tu byl před stovkami let, na les plný života.

Přijďte nám s tímto snažením pomoci právě na Den stromů! Začínáme v 10:00 a končíme 16:00. Sázet budeme v Horním Hanychově v Liberci. U zastávky tramvaje č. 3 bude stát Čmeláčí stánek, u kterého se dozvíte veškeré potřebné informace a zodpovíme vám veškeré dotazy.

Těšíme se na vás!

Akce je podpořena Ministerstvem životního prostředí.