V sobotu 27. května jsme slavili další narozeniny Čmeláka. K narozeninám jsme si popřáli společně s vámi během již tradičního Dne otevřených dveří v Mokřadech Jablonné. I letos si návštěvníci mohli mokřad prohlédnout za přítomnosti pohádkových postav, návštěvníci tak mohli během dne narazit například na rusalku, vodníka nebo vikinga. Rusalka provedla všechny zájemce po Mokřadech, a prozradila, k čemu vlastně Mokřady jsou, jaké vzácné rostliny a živočichy v nich mohou zahlédnout a kde žijí.

Počasí nám letos opět přálo a celý den bylo příjemné teplo a tak nebyl ani problém s teplotou vody při zkoumání malých vodních živočichů.

Den otevřených dveří nebo četné exkurze pro širokou veřejnost nejsou samozřejmě jediným způsobem, jak nasát informace o Mokřadech. Lokalita je plná naučných cedulí, kde se můžete dozvědět o tom, jak místo vypadalo před vybudováním mokřadů, proč jsou přírodní koryta lepší než umělá, nebo jakým způsobem mokřady chrání okolí před povodněmi. Několik z těchto zajímavých informacích si můžete dokonce vyzkoušet v praxi na interaktivních zastaveních.

Oslavit narozeniny bez dortu a přípitku by nebylo ono. A tak jsme si ke konci celého dne oslavili narozeniny Čmeláka, organizace, která již 23 let revitalizuje lokality okolo nás.

Děkujeme všem návštěvníkům za skvělou atmosféru během dne! Akci budeme opakovat i příští rok a rádi bychom vám přinesli ještě lepší zážitek. Napište nám své dojmy na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Den otevřených dveří byl podpořen Ministerstvem životního prostředí.