Nemáte příští víkend do čeho píchnout? Vezměte rodinu a známé, sejdeme se v Mokřadech Jablonné!

Ptáte se proč? Protože v sobotu 13. května v 10:00 začíná v Mokřadech Jablonné exkurze s ornitologem.

Přijďte se se Čmelákem podívat do Mokřadů Jablonné a zjistíte, že mokřad není jen hromadou bláta, jak často ukazují filmy, ale že jde o velmi důležitou součást přírody. Kromě tradiční exkurze se spolu s ornitologem Mgr. Martinem Pudilem zaměříme na ptactvo čerské krajiny, jeho význam i druhovou skladbu.

Z organizačních důvodů je nutné se na akci přihlásit na http://bit.ly/2ou43Zp. Vstupné na akci je 50,- Kč. Sraz je u vchodu do Mokřadů Jablonné (mapa). S případnými dotazy se obraťte na Adama Babku na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Co jsou Mokřady Jablonné? 

Mokřady Jablonné jsou unikátním projektem neziskové organizace Čmelák – Společnost přátel přírody. Od roku 2005 tato největší severočeská nezisková ekologická organizace revitalizuje Mokřady Jablonné v duchu svého motta … pro lidi, pro přírodu. Ze zanedbané plochy s černými skládkami na okraji historického centra města Čmelák vytvořil malebné místo. Útočiště zde nalezly chráněné rostliny a živočichové, zároveň jsou mokřady vyhledávaným místem k rekreaci a odpočinku. Dnes v mokřadech najdete soustavy tůní, dřevěné chodníčky, lavičky, naučné cedule a mnoho dalšího. Mokřady Jablonné tak slouží přírodě i lidem. Více o Mokřadech Jablonné najdete na www.mokradyjablonne.cz.

Těšíme se,

Vaši Čmeláci