Den v Novém pralese pro děti a (pra)rodiče

(30. 9. a 7. 10., 10:00 - 16:00)

Přijďte vysadit strom pro budoucí generace!

V sobotu 30. 9. se od 10:00 do 16:00 koná den v Novém pralese pro rodiny s dětmi, kde váš čeká spousta skvělých přírodovědných aktivit nejen pro děti, průzkum "pralesa" vznikajícího na hřbetu Ještědu. Během dne si vlastnoručně vysadíte i sazenici původních jizerskohorských dřevin!

Akce se koná v Novém pralese na Ještědském hřebeni. Do Nového pralesa dorazíte, když se od Chaty Pláně pod Ještědem vydáte po modré turistické značce k Pomníku tábora lidu, odkud bude cesta značená přímo na místo sázení.

Občerstvení, pracovní pomůcky a materiál je zajištěn a celá akce je zdarma. Dorazit můžete kdykoli v uvedeném časovém rozmezí. Na akci 30. 9. naváže Netopýři noc v Novém pralese od 18:30, která začíná na Pláních pod Ještědem.

Akce je podpořena Ekofondem Statutárního města Liberec.

 

Noční exkurze v Novém pralese

(30. 9., 18:30 - ???)

Exkurze večerním a nočním lesem za netopýry, sovami, jezevci a dalšími večerními a nočními tvory (pokud nám bude přát štěstí).

Během této dobrodružné akce váš čeká lom s jeskyní, odchyt netopýrů, jezevčí doupě, přivolaná sova a na závěr opékání buřtů u ohýnku a pro zájemce noc v romantické roubené chalupě.

S sebou si vezměte baterku, obuv do terénu a v případě zájmu o nocleh spací pytel. Akce skončí v nočních nebo ranních hodinách.

Akce je zdama. Sraz je na Pláních pod Ještědem (https://mapy.cz/s/23AtU). Více informací na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na 777 647 557.

 

Den stromů pod Ještědem - sázení stromků v městských lesích

(14. 10., 10:00 - 16:00)

Přijďte si užít barevný podzimní den a přijďte si vysadit sazenice původních druhů jizerskohorských dřevin a vyzkoušejte si přírodovědné aktivity nejen pro děti.

S sebou si vezměte pracovní oblečení a nějakou svačinku. Nářadí a rukavice vám poskytneme. Akce je zdarma.

AKce se koná v městských lesích v Horním Hanychově. Tam se dostanete po značené cestě, která začíná u konečné stanice tramvaje č. 3 - Horní Hanychov [50.7381128N, 15.0122072E]. Zaparkovat můžete na přilehlém parkovišti.

Pro více informací kontaktujte Janu Pichovou na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 777 749 107.

Akce je podpořená Ekofondem Statutárního města Liberec.

 

Exkurze pro skupiny na míru 

Pro skupiny min 8 lidí pořádáme exkurze po Mokřadech Jablonné na míru. podrobnosti a cena dohodou. Pro více informací prosím kontaktujte Adama Babku, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 777 749 315.

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz